Nieuw wachtwoord verzoek verzonden
Als er een account bestaat met het door jou ingevoerde e-mailadres is er nu een e-mail gestuurd om je wachtwoord te resetten.

Geplaatst: 18 juli 2023, 11:38 uur
Bijna traditiegetrouw sprongen de bezoekers van Matrixx Live aan de Kade van links naar rechts op de maandagavond. Snollebollekes blijkt onverminderd populair, maar ook bij andere podia droegen de feestjes, optredens en artiesten bij aan een sfeervolle derde dag van de Vierdaagsefeesten. De melding ‘druk’ en ‘vol’ werd al vroeg op de avond afgegeven voor Faberplein (Martijn Fischer en Ronny Ruysdael), Matrixx at the Park (Bizzey, $hirak en Stuk) en Matrixx Live aan de Kade (Snollebollekes en Het foute uur). Al struinend door de stad vonden jullie hun weg naar een favoriet podium. Wolter Kroes en Henk Dissel in de Molenstraat waren ook populair.
Dansfeesten als Diskodip kregen bij Valkhof Festival meer ruimte doordat het Voerweg-podium aan de overzijde van de straat was geplaats. Een volle dansvloer bewees gisteravond dat dat een goede keuze was. Er werd ook volop gedanst bij Rewind en Backyard (Kelfkensbos Festival) en Boomshakalak Soundsystem (Smaakmarkt). Ook bij The Outdoor Club, dat dit jaar nieuw is, lijken de eerste dagen ver boven de verwachtingen te reiken. De eindshow begint volgens de organisatie echt een begrip te worden.

Traditioneel is het op maandag al vroeg op de dag druk in de stad, ook doordat veel wandelaars van De 4Daagse die hun startbewijs hebben opgehaald, dan een kijkje komen nemen. Het publiek verspreidde zich goed door de stad, ook bij de kleinere podia met minder grote namen op het affiche, was het gezellig. Eén van die kleinere maar gezellig drukke locaties is het Mariënburgplein, waar LUX na een aantal jaar afwezigheid weer een muziekpodium plaatste. Al vanaf de eerste avond gaat het daar ontzettend goed: bezoekers weten het podium goed vinden, de sfeer zit er helemaal in en alles loopt gesmeerd!
Gisteren verschenen ook de eerste resultaten van het bekersysteem. Dar maakte bekend dat zij zondag- en maandagochtend zo’n 8.000 kilo plastic hebben opgehaald, genoeg voor ruim 900.000 nieuwe bekers. Dit is 2.000 kilo plastic meer dan het eerste weekend van vorig jaar, toen in totaal 21.000 kilo werd opgehaald. Volgens Dar zijn dit hele mooie resultaten en laat het zien dat de feestvierders en de ondernemers de super positieve lijn van vorig jaar doorzetten. We zorgen er samen voor dat er zoveel mogelijk bekers gerecycled worden. We kunnen nu nog niet voorspellen of we de doelstellingen van 2023 halen, maar we zijn op de goede weg en hopen dat uiteindelijk alle bekers de weg terugvinden naar de bar. Vooral je laatste beker van de avond terugbrengen is dus heel belangrijk om het systeem te laten slagen.
Vorig jaar werd 58% van de bekers teruggebracht naar de bar, hiervan konden 2,4 miljoen nieuwe bekers worden gemaakt. Volgend jaar moet 75% worden gehaald, dat is dan wettelijk verplicht. Met deze eerste aantallen kan nog geen percentage worden berekend, dat kan pas als bekend is hoeveel drankjes er in totaal besteld zijn.

Bekijk hier een filmimpressie van de maandag in een halve minuut.
Volg onze social kanalen voor de tips van vandaag, foto's en video's!

Schoon, toegankelijk en gastvrij openbaar sanitair: het lijkt vanzelfsprekend, maar tijdens de…

Na zeven dagen vol muziek, ontmoeting en feest is de 54e editie van de Vierdaagsefeesten ten einde…

Vrienden voor het leven, nieuwe dansmaatjes of zelfs een liefde: de Vierdaagsefeesten zijn niet…
Ben je je wachtwoord vergeten en kun je niet meer inloggen. We helpen je graag weer op weg.
Als er een account bestaat met het door jou ingevoerde e-mailadres is er nu een e-mail gestuurd om je wachtwoord te resetten.






