Vierdaagsefeesten: veertig festivals in één
Geplaatst: 05 juli 2019, 10:28 uur
Vierdaagsefeesten was al het grootste evenement van Nederland, maar staat nu ook op de eerste plaats als het gaat om sfeer: van de 50 grootste evenementen van het land, scoort het Nijmeegse evenement het hoogst op het gebied van een prettige sfeerbeleving, op korte afstand gevolgd door Vierdaagse Nijmegen (de wandelmarsen). Andere grote grote evenementen zijn Pride Amsterdam (8ste positie), Sail Amsterdam (20ste) en Tilburgse Kermis (30ste).
De 50ste Vierdaagsefeesten staan voor de deur. De oorzaak van die prettige sfeerbeleving? Heel Nijmegen laat zien wat ze in huis heeft: de meer dan 40 podia vormen festivals op zich.
Nijmeegse evenementenorganisatie Matrixx is met drie podia te vinden in de stad, waarvan twee op de vernieuwde, groenere Waalkade. Hier treden acts als op Gerard Joling, André Hazes, Snollebollekes, Vengaboys, Mooi Wark en Lil Kleine. Matrixx at the park trekt met Paul Elstak, Frenna, Charly Lownoise en Josylvio de danceliefhebber.
Nog geen vijftig meter verder kun je op Valkhof Festival genieten van nationale en internationale acts die op het punt staan om door te breken. Op de zes podia staan Lowlandswaardige artiesten als Sudan Archives, Fontaines D.C., Julia Jacklin, Whispering Sons en Zwangere Guy.
Steek je over naar het stadseiland, dan vind je een mix van (straat)theater, muziek, literatuur en kunst. Blijf je in het stadscentrum, dan kun je daar bijvoorbeeld Davina Michelle, Suzan & Freek, Navarone of Maan tegen komen. Maar ook: jazz, funk en soul in Otis Park, of smartlappen op het Oerhollands Joris Ivensplein. En zo zijn er nog talloze andere locaties.


Samen met ZLTO werken aan voedsel, klimaat en biodiversiteit
Wij willen als duurzaam evenement zo min mogelijk CO2 uitstoten, daartoe zetten we jaarlijks…


Ontbijtbijeenkomst Ambassadorsclub 2 juni
Over iets minder dan drie maanden starten de Vierdaagsefeesten en daarmee is het voor…


Drie nieuwe podia, maar geen invulling Plein 1944 dit jaar
Het Joris Ivensplein wordt ingevuld door het team achter Crotona, die het plein omdopen tot ‘The…
