Roze Woensdag


Roze Woensdag is één van de grootste LHBTIQ+ events van Nederland. De opening van Roze Woensdag vindt plaats in de Stevenskerk. De presentatie is in handen van Angela Verkuijlen, de voormalig nachtburgemeester van Nijmegen. Burgemeester Bruls komt langs om de officiële opening te verrichten. Daarnaast is er tweemaal een muzikaal optreden van vier oud-studenten aan de musicalacademie: tijdens de inloop en als muzikaal intermezzo.
Dit jaar staat Roze Woensdag in het teken van “Roze liefde in oorlogstijd” en in het teken van zichtbaarheid. Tachtig jaar geleden werd Nederland bevrijd door de geallieerden. In 2024 en 2025 vieren en herdenken we de bevrijding en dat we sinds het einde van de Tweede Wereldoorlog in vrijheid leven. Op verschillende momenten en plaatsen in Nederland wordt 80 jaar vrijheid gevierd en herdacht. Hier willen we tijdens onze editie ook aandacht aan besteden.
In de Stevenskerk staat tijdens de Vierdaagse de expositie "Roze Liefde in oorlogstijd". Dit is een gedeelte van de expositie uit het Vrijheidsmuseum. Tijdens de opening vindt er een vraaggesprek plaats met de conservator van het Vrijheidsmuseum en wordt er uitleg gegeven over de expositie. Tijdens de opening wordt de link gelegd tussen vrijheid vroeger en nu.
De opening is voor iedereen toegankelijk. Zijn alle zitplaatsen bezet, dan is het niet mogelijk om aanwezig te zijn bij de opening, dus kom op tijd.
Er wordt gezorgd voor een vertaling van Nederlands naar Engels. Ook zullen er enkele mensen in de kerk zitten die desgewenst kunnen vertalen voor mensen die het Nederlands nog niet zo machtig zijn.
Programma
12.00 – 12.30 uur inloop met optreden
12.30 – 13.30 uur opening
Thema


Stichting Roze Woensdag
Stichting Roze Woensdag heeft als doel om gedurende het hele jaar zichtbaarheid te creëren voor de…
Locatie & podium

